O nás

Náš tým tvoří několik nadšenců z Jižní Moravy, kteří se rozhodli podpořit rozvoj amatérského motokrosu se zaměřením obzvláště na začínající a hobby jezdce.

Z tohoto důvodu pořádáme seriál závodů určených prioritně této skupině jezdců.

 

Historie seriálu

 

První myšlenka na uspořádání seriálu závodů vznikla někdy v polovině roku 2006, na základě našich osobních zkušeností s jinými seriály na Moravě. Měli jsme pocit, že tyto závody začínají již mít příliš prestižní charakter a trochu opomíjí myšlenku hobby závodů, strávit čas s kamarády a při tom se příjemně pobavit sportem, který tolik milujeme. Od původní myšlenky uplynul téměř rok (r. 2007), než jsme uspořádali první, tehdy ještě jednotlivý závod. Ten se uskutečnil na trati ve Vážanech nad Litavou. V tomto roce se konaly ještě další dva závody. Povzbuzeni vývojem jsme se rozhodli uspořádat v roce 2008 plnohodnotný seriál, který měl pevně daný kalendář a stanovena pravidla, za jakých se závody pojedou.

I přes tuto ideu se tento, dá se říci nultý ročník ne zcela vydařil podle našich představ. Již na prvním závodě jsme zjistili, že rozdělení kategorií nebylo úplně takové jaké jsme chtěli. Proto jsme na druhý závod tato pravidla upravili do současné podoby. Další průběh seriálu byl ovlivněn událostmi, které jsme nebyli schopni ovlivnit. Zmínil bych zejména horko před závodem v Břeclavi, který jsme zrušili z důvodu obavy před nemožností dostatečného nakropení tratě a odřeknutí posledních dvou závodů pronajímatelem tratě ve Vážanech nad Litavou z důvodu započaté rekonstrukce. Dlužno podotknout a tímto i poděkovat pronajímateli v Karlíně u Čejče, který pohotově vyhověl naší žádosti a umožnil alespoň jeden závod uspořádat na jejich trati.

Pro ročník následující chystáme kalendář, který by mělo tvořit devět závodů. Snažíme se ponaučit z toho, co jsme prodělali doposud a vyvarovat se problémů, které doposud nastaly.

Kamil Šrámek

Naši uživatelé

Tento server je určen všem, kteří jsou postiženi nemocí zvanou motokros.

počítadlo.abz.cz